Németek és németalföldiek a Kárpát-medencében – Hungarikumokkal a világ körül 8/1.
A nyolcadik évad első epizódjában négy külföldi származású személyt mutatnak be, akik a Kárpát-medencében leltek otthonra.
Péntekig lehet regisztrálni a nemzetiségi névjegyzékbe. Ekkor derülhet ki az, hogy szerezhet-e kedvezményes képviselői mandátumot valamelyik nemzetiség az április 6-i országgyűlési választáson, vagy csak szószólót küldhetnek az új parlamentbe.
Március 21-én 16 óráig jelentkezhetnek a nemzetiségi névjegyzékbe azok a választópolgárok, akik az áprilisi országgyűlési választáson pártlista helyett nemzetiségük listájára kívánnak szavazni. A jelentkezők számából valószínűsíthető, melyik nemzetiségnek lesz esélye arra, hogy kedvezményes mandátumot szerezzen az országos listáról az Országgyűlésbe. Egy országos listás képviselői mandátum elnyeréséhez a becslések szerint legalább 80 ezer szavazat szükséges, a kedvezményes mandátum ennek a negyedét jelenti. Eszerint a kedvezményes mandátum megszerzéséhez az kell, hogy nemzetiségenként legalább 20 ezren regisztráljanak, majd ugyanennyien el is menjenek szavazni.
A Nemzeti Választási Iroda vasárnapi adatai szerint 12 183-an regisztráltak (a parlamenti választásra is kiterjedően) roma, 8568-an német és 1366-an horvát nemzetiségiként, a többiek ezernél kevesebben. Ha nem történik jelentős változás a regisztrált nemzetiségiek számában, akkor a 13 nemzetiségnek szavazati joggal nem rendelkező szószólója lesz az új parlamentben (ha legalább egy érvényes szavazat érkezik a listájukra április 6-án).